Zavolajte nám

+421 904 853 249

Napíšte nám

ahoj@akcnezeny.sk

Redakcia a mediálne partnerstvo

veronika.samborska@akcnezeny.sk

Barbara Jagušák

Moderátorka a PR manažérka

Momentálne som čerstvou mamou trojmesačného bábätka. Okrem toho sa naplno venujem aj mojej práci, ktorá je veľmi rôznorodá. Pripravujem niekoľko podcastov na rôzne témy, moderujem spoločenské podujatia, podieľam sa na projektoch v spolupráci s Fashion LIVE! a Slovak Fashion Council.

Čo robíte pre to, aby ste boli VIDIEŤ A POČUŤ? 

Som aktívna na sociálnych sieťach, pripravujem rozhovory a podcasty na rôzne témy a som občiansky angažovaná tz. zapájam sa do petícií, zdieľam kampane OZ-tiek alebo NO, ktoré chcem z rôznych dôvodov podporiť…

Téma:
Čas v programe: 

Zaujalo vás v poslednej dobe niečo konkrétne? Odkiaľ čerpáte inšpiráciu?

Mojou témou číslo jeden sa opäť stalo rodičovstvo. Rada si čítam články o výchove detí, o ich psychológii a vývoji. Popritom sa rada udržiavam v téme udržateľnej módy. V rámci prípravy na moje podcasty a špeciálne projekty študujem podklady, ktoré sa týkajú mojich hostí.

Čo by malo vedieť Vaše mladšie ja? 

Že nám chýbajú ženy v politike, vede a výskume a že je dobré študovať odbory, ktorým stále dominujú muži.

Akú ZMENU chcete okolo seba vidieť a presadiť? 

Naplnilo by ma, ak by ľudia začali brať klimatickú krízu vážne. Nechcem, aby sme boli hysterickí a frustrovaní, ale aby sme rozmýšľali nad riešeniami a uplatňovali ich v praxi. Tiež by ma potešilo, keby sme v spoločnosti dosiahli vyššiu mieru rovnoprávnosti, prestali by sme riešiť interrupčný zákon a podporili by sme agendu LGBTI+ ľudí.

Přejít nahoru