Eva Jahelka Filipp

Chief Operating Officer – Wealth Effect Management

Mojou aktuálnou výzvou je povzbudiť ženy k aktívnemu budovaniu, zveľaďovaniu a ochrane ich bohatstva, vďaka ktorému si môžu zabezpečiť finančnú slobodu a prežiť tak život podľa svojich predstáv. Zároveň pripravujem aktivity a prostriedky, vďaka ktorým bude možné zvýšiť finančnú gramotnosť na Slovensku – prioritne, ale nie len pre deti.

Inšpirácia je všade okolo nás. Keď človek nájde svoj talent, svoje dary, potom už stačí len umlčať vlastné ego a začať vnímať svet a jeho potreby. Uznávam, že niekedy je pri to každodenných povinnostiach náročné. Vtedy mi pomáha cestovanie, kde vždy dokážem dobiť baterky, nájsť novú motiváciu a kopec inšpirácie.

Čo robíte pre to, aby ste boli VIDIEŤ A POČUŤ? 

Najlepšou vizitkou sú pre mňa spokojní klienti a dobre odvedená práca. Zo sociálnych sietí využívam najradšej LinkedIn, kde nájdem kopec zaujímavých ľudí a veľa inšpirácie a kde zároveň môžem ostatným priblížiť našu spoločnosť a našu víziu.

Téma:
Čas v programe: 

Aké sú podľa Vášho názoru najdôležitejšie VÝZVY PRE ROK 2023? 
 

Pri investovaní nepodliehať emóciám a panike. Investovať systematicky a do kvalitných nástrojov. Zároveň bude stáť veľa rodinných firiem v nasledujúcich rokoch pred veľkou výzvou, ktorou je nástupníctvo a odovzdanie majetku ďalším generáciám. V oboch týchto témach sme pripravení pomôcť našim klientom.

 

Čo by malo vedieť Vaše mladšie ja? 

Ak by som mohla poradiť niečo môjmu mladšiemu ja, bolo by to: 1. nebrať veci príliš vážne, 2. viac si dôverovať a 3. ruku iba podať, nedvíhať – kto chce pomôcť ruku príjme, kto nie, pri tom sa to naučiť rešpektovať. Ale ako sa poznám, asi by som to v daný moment nepochopila.

Akú ZMENU chcete okolo seba vidieť a presadiť? 

Pomôcť k zvýšeniu finančnej gramotnosti na Slovensku, lebo len vzdelaní ľudia, ktorí vedia klásť správne otázky nepadnú do paste podvodníkom. Zároveň chcem ukázať viac ženám, že investovanie zvládnu aj samé a že je pre každého. Aj samé sa môžu pripravovať na budúcnosť a budovať si finančnú rezervu.